Uygulamalarımız

UNIVERSAL İNFRARED PROJEKTÖRLER İLE İLGİNÇ ÖZEL UYGULAMALAR

İçindekiler

SÜRÜCÜ TEŞHİSİ VE ARAÇ İÇİ GÖRÜNTÜLEME

Karayollarında hareket halinde bir araçta sürücü teşhisi ve araç içi görüntüleme için çok güçlü infrared ışıma gerekmektedir. UNIVERSAL ÜST DÜZEY İNFRARED PROJEKTÖRLERİ çok yüksek ışıma gücü sayesinde bu işlevi çok üstün bir şekilde yerine getirebilmektedir. Hareket halinde alınmış örnek görüntü örneği aşağıda sunulmuştur. İlave görüntüler için web sitemizin Video/Foto bölümünde görülebilir.
infrared projektörinfrared projektör

TESİS SINIR GÜVENLİĞİ

Fabrika, Askeri Tesis, Kamu Yapıları, Güneş ve Rüzgar Enerji Santralleri gibi pek çok tesisin Çevre Koruma ve İzlenmesi. Gece Görüntüleri net olduğu taktirde kameraların “hareket algılama” gibi gelişmiş özelliklerinden yararlanılabilir. UNIVERSAL ÜST DÜZEY İNFRARED PROJEKTÖRLERİ çok yüksek ışıma gücü sayesinde bu işlevi de çok üstün bir şekilde yerine getirebilmektedir. Sağlanan net gece görüntüsü sayesinde görüntüde sanal çizgiler tanımlanır ve bu çizgilerden biri bir insan tarafından kesildiğinde güvenlik birimi uyarılarak anında olaydan görüntülü olarak haberdar edilir. GES çevresinden en küçük dış ortam modelimiz mini robust ile mutlak karanlıkta alınmış örnek 2 görüntü aşağıdadır. Daha fazla görüntü ve video için web sitemizin Video/Foto bölümünde görülebilir.

infrared spotminirobust25derece2

ASKERİ ARAÇLAR İÇİN İNFRARED FAR. UNIVERSAL ÜST DÜZEY İNFRARED PROJEKTÖRLER

Uzun yıllardır askeri zırhlı araçlar ve askeri iş makinalarında memnuniyet ile kullanılmaktadır. Cihazlarımız sayesinde araçlar tüm görünen ışıklarını kapatarak görünmez bir şekilde mutlak karanlıkta gece sürüşü yapabilmektedir.

ir projektör

RAYLI TAŞIT ARAÇLARI UYGULAMASI

Raylı taşıt araçlarında kullanıldığı taktirde her tür gece koşulunda net görüntü ile kaza durumları dahil net olarak kayıt edilebilmektedir. Bu kayıtlar bir kaza durumunda karşı tarafın haksız tazminat taleplerini engelleyebilmektedir. Aşağıdaki fotodaki aracın ön tarafında kullanılan cihazımız dairesel olarak görülmektedir.

ir spot

GÖRÜNTÜ ANALİZİ VE ENDÜSTRİ 4.0 UYGULAMALARI

İnfrared projektörlerimiz özellikle Endüstri 4.0 stratejisini benimsemiş, yüksek kalitede üretim yapan pek çok fabrikada üretimde kalite kontrolü, ürün anomalilerinin tespiti, sayma, okuma, analiz, değerlendirme gibi çok çeşitli işlemlerde kullanılmaktadır. Örnek olarak aşağıda çok ağır koşullarda çalışan uygulamalara ilişkin 2 görüntü sunulmaktadır. Soldaki fırından yeni çıkmış akkor haldeki demir kütük üzerindeki seri no. okuma uygulaması, sağdaki yine akkor haldeki demir çubukların adedinin sayılması uygulamasına ilişkindir. UNIVERSAL infrared projektörler bağımsız kurumlar tarafından belgelenmiş çok üst düzey özellikleri sayesinde en ağır koşullarda güvenli bir şekilde çalışabilmektedir.

infrared-goruntu-analizi
infrared-goruntu-analizi2

İÇ ORTAM UYGULAMALARI

Micro indoor modelimiz minyatür ölçüleri ve estetik görünümü ile öncelikle MÜZE, fabrika, antrepo, zincir kuruluşlar gibi pek çok kurum tesisinin iç ortamında sağladığı çok net ve homojen gece görüşü nedeniyle kuvvetle tercih edilmektedir. Cihaz boyutu 4,5×6,5x4cm olup cihaz fotosu ve sağladığı örnek görüntüler aşağıdadır.

micro-indoor
micro-indoor-off
Not: Micro indoor ayrıca banka para taşıma aracı uygulamasında da kullanılabilmektedir. 
Örnek görüntü:
✅ Uninightvision - Gece Görüş Sistemleri 1989 Kuruluşudur
✅ Dayanıklılık SertifikalarıIP68, IK10
✅ Üretim YeriTürkiye
✅ Firma Kalite Belgeleri :ISO 9001, ISO 14001